انداز ,مالی ,جدید ,دارید ,دارید؟ایا ,مقداری ,باید برای ,اوضاع مالی ,دارید؟ایا بیمه ,امکان دارد ,ماهانه مقداری ,برای بهبود آینده

کارهایی که باید برای بهبود آینده مالی در سال جدید انجام داد

 

ماری آدام یک طراح وضعیت مالی می گوید "سال جدید در راه است آیا می دانید در کجای زندگی خود ایستاده اید؟"

این سئوال بسیار مهمی است زیرا سال جدید در راه است و همه برای داشتن اوضاع مالی بهتر در تلاش هستند.آیا شما هم به فکر بهبود وضعیت مالی خود هستید ؟

آیا شما هم وقت زیادی صرف کار کردن می کنید اما پس انداز کمی دارید ؟آیا نمی دانید پول شما در چه راهی خرج می شود ؟اکنون زمان آن رسیده که اوضاع مالی خود را چک کنید حتی اگر وضعیت شما خوب باشد باز هم نیاز دارید تا نگاهی به درآمد،مخارج و کل فرایند مالی خود بیندازید و سال جدید را به شیوه ایی جدید شروع کنید.

آیا بیمه عمر دارید؟ایا بیمه سلامتی دارید؟ایا بیمه از کار افتادگی دارید؟ایا برای آینده بچه خود سرمایه گذاری کرده اید؟آیا وام دانشجویی خود را تسویه کرده اید؟اینها سئوالاتی هستند که در انتهای سال باید از خود بپرسید تا اوضاع مالی خود را بررسی کنید.

دقت کنید که باید برای خود طرحی تهیه کنید از درآمد خالص و مخارج کل سال و طبق برنامه ایی که برای خود پیاده سازی می کنید سعی کنید مقدار پس انداز خود را تعیین کنید و به این فکر کنید که چطور می توانید این پس انداز را بیشتر کنید .از هزینه های اضافی خود کم کنید و تا آنجا که امکان دارد به پس انداز خود اضافه کنید.در زندگی هر کسی هزینه های اضافی زیادی وجود دارد که بدون انها هیچ مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد.

پس انداز خود را اتوماتیک کنید.از مقدار پولی که دارید مقداری را در حساب های پس انداز قرار دهید تا به صورت ماهانه مقداری سود به شما بدهند و به صورت اتوماتیک ماهانه مقداری پس انداز شود.در عین حال خود شما هم می توانید به صورت دستی مبلغی را به آن اضافه کنید.

به دنبال تخفیف باشید.در مخارج خود دقت کنید که اگر امکان دارد کلی خرید کنید تا به شما تخفیف تعلق گیرد و وقتی از مخارج شما کم شود یعنی بر پس انداز شما اضافه می شود.

بدهی خود را سریعا پرداخت کنید زیرا اگر مدتی از آن بگذرد جریمه خواهید شد و این جریمه به معنی کاهش پس انداز شما خواهد بود.

در نتیجه اگر این موارد را رعایت کنید در درآمد خود کنترل داشته اید و پول بیشتری پس انداز خواهید کرد.اگر در جایی استخدام هستید و حقوق مشخصی دارید برنامه ریزی دقیقی نیاز دارید تا با آن مقدار مشخص حقوق بتوانید زندگی کنید.

منبع اصلی مطلب : karafariniha
برچسب ها : انداز ,مالی ,جدید ,دارید ,دارید؟ایا ,مقداری ,باید برای ,اوضاع مالی ,دارید؟ایا بیمه ,امکان دارد ,ماهانه مقداری ,برای بهبود آینده
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

سایت : کارهایی که باید برای بهبود آینده مالی در سال جدید انجام داد